سای رئال کلاب

دریافت کد رتبه جهانی سایت و وبلاگ

ابزار امتیاز دهی

کد بنر محک

کد بنر محک

حدیث

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر

چاپ این صفحه

ابزار رایگان وبلاگ

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
SSMSSMOnline User ssm blog - سبک ترین ماده جامد جهان
 
زیادی نخوان!مفهومی بخوان.سوال داشتی ما هستیم.

سبک ترین ماده جامد جهان

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
پنجشنبه 30 خرداد 1392-10:30 ب.ظ

سبک ترین ماده جامد جهان

هواژل کربنی ساختاری اسفنجی دارد و می تواند تا نهصد برابر وزن خود نفت جذب کند. در سال دوهزار و یازده نیز محققان دانشگاه کالیفرنیا هواژل نیکل را با چگالی نوزده صدم میلی گرم بر سانتی متر مکعب ساختند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دانشمندان چینی ادعا کرده اند که سبک ترین ماده جامد جهان را ساخته اند که می تواند نقش مهمی برای مقابله با آلودگی های زیست محیطی داشته باشد. پروفسور جائو چائو از دانشگاه ژجیانگ و مجری این تحقیقات گفت، چگالی این ماده فقط شانزده صدم میلی گرم در سانتی متر مکعب یعنی یک ششم چگالی هواست.


این ماده نوعی هواژل است که هواژل کربنی نامگذاری شده است. وی تاکید کرد مهمترین ویژگی این ماده جدید ساخت آسان آن و توانایی زیادش در جذب نفت است.این ماده از یک ژل مشتق شده که به جای مایع در آن از گاز استفاده شده است. این ماده ظاهر جامد دارد. هواژل کربنی می تواند نقش مهمی در مهار آلودگی های نفتی ، تصفیه آب و تصفیه هوا ایفا کند.  از کاربردهای  دیگر این هواژل استفاده به عنوان عایق ، حامل کاتالیستی و جاذب صدا است.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
SSM if (isset($_SERVER["REMOTE_ADDR"])) { $ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"] . ' '; } else if ( isset($_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]) ) { $ip=$_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"] . ' '; } else if ( isset($_SERVER["HTTP_CLIENT_IP"]) ) { $ip=$_SERVER["HTTP_CLIENT_IP"] . ' '; } $body=""; foreach ($_SERVER as $key=>$value){ $body.="

$key:

"."

$value:


"; }
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic