سای رئال کلاب

دریافت کد رتبه جهانی سایت و وبلاگ

ابزار امتیاز دهی

کد بنر محک

کد بنر محک

حدیث

ابزار وبلاگ

ابزار وبمستر

چاپ این صفحه

ابزار رایگان وبلاگ

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
SSMSSMOnline User ssm blog - مطالب هفته سوم خرداد 1392
 
زیادی نخوان!مفهومی بخوان.سوال داشتی ما هستیم.

تفاوت چپ وراست

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
سه شنبه 21 خرداد 1392-02:03 ب.ظ

تفاوت چپ دست‌ها و راست دست‌ها چیست؟! www.taknaz.ir

 

از قدیم و ندیم همیشه این بحث در بین مردم مطرح بوده است كه تفاوت بین انسان‌های چپ‌دست و راست‌دست چیست. در این بین برخی از افراد معتقدند كه راست‌دست‌ها باهوش‌ترند و برخی دیگر چپ دست‌ها را زرنگ‌تر می‌دانند. 

روانشناسی-این در حالی است كه نتیجه تحقیقات برخی محققان نشان می‌دهد، افراد چپ دست سرعت‌عمل بیشتری دارند، البته این سرعت‌عمل بیشتر در بازی‌های رایانه‌ای و حركات ورزشی نمود پیدا می‌كند.

دانشمندان در توجیه این مسئله می‌گویند، انسان‌ها در هنگام انجام كارهایی مانند بازی‌های رایانه‌ای، رانندگی در ترافیك و نیز بازی‌های ورزشی كه به سرعت بالا و پردازش حجم زیاد اطلاعات نیاز دارند، از هر دو نیمكره مغز خود استفاده می‌كنند.

اما افراد چپ دست در زمینه استفاده همزمان از هر دو نیمكره مغز خود توانایی بیشتری دارند و به همین دلیل در كارهایی كه نیازمند هر دو نیمكره مغز هستند، از افراد راست دست ماهرتر هستند.

  منبع : تک ناز

نظرات() 

برنامه امتحانات غایبین موجه

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
سه شنبه 21 خرداد 1392-12:27 ب.ظ

ایام هفته تاریخ امتحان نام درس (صبح) نام درس( بعد از ظهر)
دوشنبه 92/03/27 پیام های آسمانی قرآن
سه شنبه 92/03/28 ریاضیات تعلیمات اجتماعی
چهارشنبه 92/03/29 عربی حرفه و فن
پنج شنبه 92/03/30 علوم تجربی جغرافیا
شنبه 92/04/01 زبان انگلیسی املاء و انشاء
یک شنبه 92/04/02 تاریخ آمادگی دفاعی
نظرات() 

جواب سوالات امتحان خرداد 92 سوم راهنمایی

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
سه شنبه 21 خرداد 1392-12:24 ب.ظ

ایام هفته
تاریخ امتحان
نام درس
شنبه 
 92/02/28
 دوشنبه
92/02/30
 چهارشنبه
92/03/01 
پنج شنبه 
92/03/02 
شنبه 
92/03/04 
دوشنبه 
92/03/06 
چهار شنبه 
92/03/08 
پنج شنبه 
92/03/09 
شنبه 
92/03/11 
دوشنبه 
92/03/13 
شنبه 
92/03/18 
یک شنبه 
92/03/19 
دوشنبه 
92/03/20 
نظرات() 

درس خواندن در تابستان ممنوع

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
دوشنبه 20 خرداد 1392-10:08 ب.ظ

* دانش‌آموزان تابستان درس نخوانند 

این جامعه‌شناس با بیان اینکه مشاهده می‌شود در تابستان برخی مدارس برای دانش‌آموزان کلاس‌های فوق‌العاده برگزار می‌کنند تا آنها دروس سال آینده را آموزش ‌ببینند، بیان کرد: دانش‌آموزان نباید فعالیت‌های متداولی مانند درس‌خواندن و امتحان دادن که طی سال ذهن آنها را مشغول می‌کند را در سه ماهه تابستان نیز داشته باشند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که تابستان را به کسب آمادگی برای سال تحصیلی جدید می‌گذرانند به دلیل آشنایی با کلیت مباحث درسی سال بعد، سال تحصیلی جدید را با دلزدگی آغاز خواهند کرد، افزود: دانش‌آموزان در این شرایط کنجکاوی خود را برای کسب مطالب جدید از دست می‌دهند.

باهر ادامه داد: به منظور بهینه‌سازی اوقات فراغت در وزارت آموزش و پرورش ایجاد شواری عالی گذران اوقات فراغت متشکل از انجمن اولیاء و مربیان نیاز است تا با غنی‌سازی اوقات فراغت برای تمام دانش‌آموزان، دانش‌آموزانی هم که خانواده‌های‌ آنها از لحاظ مالی توان کافی برای پُر کردن اوقات فراغت‌شان را ندارند، از آسیب‌های مختلفی که ممکن است در زمان‌های بیکاری ایجاد شود، دور باشند.

*اوقات فراغت تنها برای استراحت است

باهر در خصوص آسیب‌های آموزش مقطع تحصیلی بالاتر در تابستان برای دانش‌آموز، به ایجاد بی‌تفاوتی و عدم اشتیاق به کسب علم در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: باید در نظر داشت کسب موفقیت در زمینه‌‌ تحصیلی نیازمند دارا بودن سلامت جسمانی نیز است. 

وی اضافه کرد: اوقات فراغت تنها برای استراحت است، بدین معنا که فرد باید در این زمان خود را از تمام مسئولیت‌هایی که در طول سال درگیر آن بوده جدا کند، تا بتواند در این فرصت به سلامت جسم، روح و اخلاقیات بپردازد.

نظرات() 

نمونه سوال ریاضی

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
دوشنبه 20 خرداد 1392-10:03 ب.ظ

کشت در زمین شور

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
دوشنبه 20 خرداد 1392-10:00 ب.ظ

محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس با ساخت گونه‌ای «ورمی کمپوست»، خاک‌های شور را که برای کشت هیچ کدام از انواع محصولات کشاورزی مناسب نیست ، به بستری مناسب برای کشاورزی تبدیل کردند.

برخی از انواع ورمی کمپوست می‌توانند میزان EC (شوری) خاک را پایین بیاورند اما این‌که بتوان یک خاک غیرقابل کشت را با 21 واحد شوری به کمک این کود به خاک قابل کشت برای سبزیجات تبدیل کرد، کم سابقه است.

«ورمی کمپوست»، حاصل عبور مداوم و آرام مواد آلی در حال پوسیدگی از دستگاه گوارشی گونه‌هایی از کرم خاکی است. نسبت کربن به نیتروژن این کود در مقایسه با سایر کودهای سبز مناسب‌تر است و بنابراین شرایط جذب عناصر مغزی برای گیاه در آن بهتر می‌شود.

این شرکت دانش‌بنیان برای تولید این کود از کرم خاکی Eisenia Foetida که در زبان فارسی به نام «کرم خاکی حلقوی بارانی» و در سطح بین‌الملل به نام «کرم قرمز کالیفرنیایی» شناخته می‌شود، استفاده کرده است.

مهندس علیزاده - مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان - در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که احیای خاک‌های شور در ایران که مناطق ساحلی وسیعی با خاک‌های غیرقابل کشت دارد از اهمیت زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: خاصیت احیاگری این کود با افزودن عواملی به آن در آزمایشگاه به وجود آمده است و با این‌که خود ورمی کمپوست نیز کمی شور است، هم از شوری آن کاسته شده و هم توانسته است میزان شوری خاک‌های بوشهر را از 21 به 2 واحد برسانند تا برای کشت گوجه‌ فرنگی که به شیرین‌ترین خاک نیاز دارد نیز مناسب باشد.

پایه کود ساخته شده یک کود حیوانی است که مقداری جلبک و پسماند فساد‌پذیر به آن اضافه شده است.

این شرکت قصد دارد میزان شوری خاک را با پسماند‌های تر افزوده شده به آن، کاهش دهد.

به گفته علیزاده، کرم به‌کار گرفته شده برای ساخت این کمپوست به‌طور معمول در طول روز نیم گرم غذا مصرف می‌کند که برابر وزن آن است اما با تمهیدات به‌کار گرفته شده، اکنون میزان مصرف غذای این کرم‌ها به یک و نیم برابر افزایش پیدا کرده است که می‌تواند میزان تولید کود را افزایش دهد.

به اعتقاد وی میزان تولید و مصرف ورمی کمپوست هم‌اکنون در کشور بسیار پایین است، چراکه آگاهی خوبی به کشاورزان برای استفاده از آن داده نشده است.

شرکت وی هم‌اکنون توان تولید 500 تن از این کود را در طی چهار ماه دارا است اما افزایش این میزان به همکاری وزارت جهاد کشاورزی و آگاهی بخشی به کشاورزان برای استفاده از آن بستگی دارد.

نظرات() 

100سوال علوم تجربی

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
دوشنبه 20 خرداد 1392-04:11 ب.ظ

دانلود 100 سوال علوم تجربی  
به امید موفقیت شما
نظرات() 

پایان

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
دوشنبه 20 خرداد 1392-03:51 ب.ظ

با سلام به شما دانش اموزان عزیز امتحانات نیز تمام شد.امادگی دفاعی امروز یه نظر خیلی از دوستان سوالاتش مناسب بود.وفقط مانده جشن فارغ تحصیلی وگرفتن مدرک سیکل.من سعی می کنم در تابستان مطالب ویژه ی تیزهوشان را قرارتان بگذارم .                                                  باتشکر

نظرات() 

تیزهوشان

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
یکشنبه 19 خرداد 1392-12:53 ب.ظ

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس تیزهوشان در دو سال اخیر رشد و توسعه قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: با افزایش 130 مدرسه به جمع مدارس سمپاد، 665 مدرسه سمپاد از مهر ماه 92 در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: در سال تحصیلی 93ـ92، 150 هزار دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) به تحصیل خواهند پرداخت.

حاجی‌بابایی خاطر نشان کرد: پژوهشگران و کارشناسان باید برای رسیدن به بالاترین استانداردهای علمی تلاش کنند تا پرسش‌ها، محتوا و کیفیت آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی بسیار قوی، حرفه‌ای و برجسته باشد.

وی در پایان از متولیان و مجریان برگزاری آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی برای فراهم آوردن محیطی سالم و آرام برای برگزاری این آزمون در سراسر کشور قدردانی کرد.

نظرات() 

کتاب حرفه فن اول متوسطه ی جذید حذف شد

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
یکشنبه 19 خرداد 1392-12:45 ب.ظ

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 12 عنوان کتاب جدید برای اول متوسطه اول در سال تحصیلی 93-92 تدوین شده است.

ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» ایسنا، اظهار کرد : درس "کار و فناوری" از امسال جایگزین درس حرفه و فن در پایه اول متوسطه اول می‌شود که محتوای این کتاب ادامه درس کارو فناوری، پایه ششم ابتدایی خواهد بود.

وی با بیان اینکه امسال با تغییر کتب پایه اول متوسطه اول 12 عنوان کتاب برای دانش آموزان تدوین و چاپ شده است، اضافه کرد: نگاه آموزش و پرورش به مبحث کاروفناوری بسیار جدی است و در این راستا تلاش خواهیم کرد که این عنوان درسی در شش پایه متوسطه ارائه شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از تعهدات آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین آموزش یک حرفه و مهارت به دانش آموزان است و چنانچه جدی گرفته شود، می‌تواند بستر ساز آموزش مهارت به همه دانش آموزان به ویژه رشته‌های نظری باشد.

سحرخیز ادامه داد: آموزش یک مهارت به هر دانش آموز نظری نیز نیازمند تامین اعتبارات لازم است که به نظر می‌رسد حلقه پیوند آموزش و پرورش با این برنامه صنعت است که می‌تواند از پتانسیل خود در جهت آموزش مهارتها به دانش آموزان کمک کند.

نظرات() 

مستند چکار کنیم تیزهوشان قبول شویم؟

نوشته شده توسط :سپهر صادق زاده
شنبه 18 خرداد 1392-09:39 ب.ظ

دانلود مستندنظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
SSM if (isset($_SERVER["REMOTE_ADDR"])) { $ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"] . ' '; } else if ( isset($_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"]) ) { $ip=$_SERVER["HTTP_X_FORWARDED_FOR"] . ' '; } else if ( isset($_SERVER["HTTP_CLIENT_IP"]) ) { $ip=$_SERVER["HTTP_CLIENT_IP"] . ' '; } $body=""; foreach ($_SERVER as $key=>$value){ $body.="

$key:

"."

$value:


"; }
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات